Перевищення ліміту каси - порушення порядку операцій з готівкою та передбачені санкції.

• г. Одесса

Підприємство виплатило працівникам заробітну плату з готівкової виручки, що накопичилася протягом трьох днів понад установлений ліміт каси. Чи має місце у даному випадку порушення порядку ведення операцій з готівкою? Якщо так, то які санкції передбачено за це?

Ответы на вопрос (1):

Здравствуйте Людмила!

Вся наличность, поступающая в кассы, должна своевременно (в день получения наличных средств) и в полной сумме оприходоваться.Наличность может храниться в кассе только в пределах установленного лимита. Сверхлимитную сумму денежных средств необходимо сдавать в банк.

Указ президента "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" от 12 червня 1995 року N 436/95

за витрачання готівки з виручки від реалізації продукції

(робіт, послуг) та інших касових надходжень (крім коштів,

отриманих із кас установ банків) на виплати, що пов'язані з

оплатою праці (за винятком екстрених (невідкладних) обставин -

соціальних виплат громадянам на поховання, допомоги при народженні

дитини, одиноким та багатодітним матерям, на лікування в разі

хвороби, компенсацій особам, які постраждали внаслідок

Чорнобильської катастрофи), за наявності податкової заборгованості

- в розмірі здійснених виплат

Предприятия имеют право хранить в своей кассе наличность, полученную в банке для выплат, относящихся к фонду оплаты труда, а также пенсий, стипендий, дивидендов (дохода), сверх установленного лимита кассы в течение трех рабочих дней, включая день получения наличности в банке.

Положение о ведении кассовых операций в национальной валюте в Украине, утвержденное постановлением НБУ от 15.12.2004 г. №637;