Сейчас перестал пить и понял что сделал глупость.

• г. Одесса

Скажите, отец пьёт очень. И по пьянке составил дарственную 10 лет назад. Сейчас перестал пить и понял что сделал глупость. Хочет дарственную анулировать. Возможно ли это ему сделать? Спасибо.

Ответы на вопрос (1):

Cогласно требованниям гражданского кодекса Украины:

Стаття 727. Розірвання договору дарування на вимогу дарувальника

1. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування нерухомих речей чи іншого особливо цінного майна, якщо обдаровуваний умисно вчинив злочин проти життя, здоров'я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей.

Якщо обдаровуваний вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування.

2. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність.

3. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до речі, що становить історичну, наукову, культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена.

4. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо на момент пред'явлення вимоги дарунок є збереженим.

5. У разі розірвання договору дарування обдаровуваний зобов'язаний повернути дарунок у натурі.

Стаття 728. Позовна давність, що застосовується до вимог про розірвання договору дарування

1. До вимог про розірвання договору дарування застосовується позовна давність в один рік.

Единственный способ дарителя вернуть обратно подарок - доказать суду то, что 10 лет он находился в бессознательном состоянии - и только сейчас понял, что его обманули и выманили имущество..