Алименты в семье - история и настоящее

• г. Самарканд

Асалом менинг эрим ажрашган оиласидан икки нафар фарзанди бор алимент тулайди менинг хам икки нафар фарзандим бор хозирги кунда алимент тулашга кийналияпмиз эрим ишсиз алимент микдорини камайтиришнинг иложи борми агар булса айтсангиз олдиндан жавоб учун рахмат.

Ответы на вопрос (1):

Сиз хам алимент ундириш туғрисида судга мурожаат қилинг. Суд қарор чиқаргандан кейин эрингиз алимент миқдорини камайтириш хақида судга ариза берсин. Шунда суд 4 бола тенг миқдорда даромаднинг 50% хисобидан алимент ундиради.