Зафаржон Изатшоев Иномжонович ищет совет - как заключить брак и иметь детей в России, не живя с собакой?
199₽ VIP

• г. Санкт-Петербург

Ассаломкиалайкум, исмим Зафаржон Изатшоев Иномжонович. Манда савол бор, ман собак хотиним билан яшамай кетганман, фарзандимиз йук, мани иккинчи аелим бор ва бир фарзандим бор, узим Россиядаман, собак хотиним билан конуний ажрашмокчиман, Россиядан туриб ажрашиш учун Кандай ариза ташлашим мумкин, собак хотиним ажрашмокчимас, ман эса ящамокчимасман, бир неча йилдан буен иккинчи аелим биланман, боламга уз отимни бермокчиман ва иккинчи оиламни конуний никохимга олмокчиман, шунга маслахатингиз керак, олдиндан жавоб учун рахмат.

Ответы на вопрос (5):

Здравствуйте Зафаржон Иномжонович!

Так как вопрос написан не на государственном языке России, то его перевод дал только примерное значение

По сути Вашего вопроса, если Вы, находясь в России и имея двух жен хотите развестись с одной из них, то в России это можно сделать при наличии ребенка в соответствии со ст.21. Расторжение брака в судебном порядке СК РФ, а в Узбекистане вопрос расторжения брака регулирует ст.40. Расторжение брака в судебном порядке и ст.42. Расторжение брака в органах записи актов гражданского состояния при взаимном согласии супругов Семейного кодекса Республики Узбекистан.

Ответ отключен модератором

Здравствуйте! Смотря где она проживает и проживала ли в России. Если да, то на основании статьи 21 Семейного кодекса РФ можно подать исковое заявление в суд в порядке, предусмотренном статьями 131-132 ГПК РФ, о расторжении брака, т.к. оно производится через суд при наличии общих несовершеннолетних детей либо отсутствии согласия одного из супругов. Госпошлина 600 рублей, а не 650, как Вам тут выше пишут.

Салом! Бу унинг қаерда яшашига ва Россияда яшаганлигига боғлиқ. Агар ҳа бўлса, Россия Федерацияси оила кодексининг 21-моддаси асосида Россия Федерацияси фуқаролик процессуал кодексининг 131-132-моддаларида назарда тутилган тартибда судга даъво билан мурожаат қилиш мумкин. Никоҳни бекор қилиш, чунки у суд орқали амалга оширилади умумий вояга етмаган болалар мавжуд бўлганда ёки турмуш ўртоқлардан бирининг розилиги бўлмаса. Давлат божи 600 рублни ташкил етади, 650 емас, чунки улар сизга юқорида ёзадилар. Енг яхши жавобни танлашни унутманг.

Это лучший ответ (выбран автоматически)

Savol Rossiyaning davlat tilida yozilmaganligi sababli, uning tarjimasi faqat taxminiy ma'noni berdi

Aslida sizning savolingiz, Agar siz Rossiyada bo'lganingizda va ikkita xotiningiz bo'lsa, ulardan biridan ajrashmoqchi bo'lsangiz, unda Rossiyada bu san'at bo'yicha bola bo'lsa amalga oshirilishi mumkin. RF IC sudida nikohni bekor qilish va O'zbekistonda nikohni bekor qilish masalasi san'at tomonidan tartibga solinadi. Sud tartibida nikohni bekor qilish va san'at. O 'zbekiston Respublikasi oila kodeksining er-xotinlarining o' zaro roziligi bilan fuqarolik holati dalolatnomalarini yozish organlarida nikohni bekor qilish.

Добрый вечер, Гость.

Farzandingiz borligi sababli, siz Rossiyada ikkinchi xotiningiz bilan yashashingiz mumkin, ammo Agar savol O'zbekistonda ajralishga loyiq bo'lsa, unda siz ham buni qilishingiz mumkin. Nikohni faqat sud orqali bekor qilish, sizda boshqa imkoniyat yo'q

ст.21. Расторжение брака в судебном порядке СК РФ.