Если в течении 30 дней не был произведен гарантийный ремонт планшета?что делать?

• г. Запорожье

Если в течении 30 дней не был произведен гарантийный ремонт планшета? Что делать?

Ответы на вопрос (1):

Відповідно до ст. 8 Закону України „Про захист прав споживачів” у разі виявлення впродовж встановленого гарантійного терміну недоліків, споживач, в порядку і в терміни, які встановлені законом має право вимагати відшкодування витрат і усунення недоліків товару.

Порушуючи ст. 17 Закону України „Про захист прав споживачів”, який обумовлює, що у разі, коли час гарантійного строку необхідно визначити причини втрати якості продукції, продавець (виробник, виконавець) зобов'язаний в 3-х денний термін з дня отримання від споживача письмової згоди, організувати проведення експертизи, виробництво якої проводиться за рахунок продавця. Не довгожданий ремонт ні заміна товару на аналогічний, належної якості не був вироблений, що є порушенням її прав, як споживача. Недоліки товару, як того вимагає Закон встановлені і усунені не були. Після повторного ремонту вона одержувала дефектний, не якісний товар, доти поки гарантійний термін не закінчився.

Відповідно до Закону України „Про захист прав споживачів” вимагати розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми споживач має право у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця).

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів», у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника: розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми. Продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) зобов'язані прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги. При розірванні договору розрахунки із споживачем у разі підвищення ціни на товар провадяться виходячи з його вартості на час пред'явлення відповідної вимоги, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості товару на час купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.