Проблемы с выплатой зарплаты - вымогание минимальной заработной платы и непредоставление денег за больничный от частной фирмы

• г. Днепропетровск

Меня зовут Евгения. С 01.02.2013 я работала в частной фирме, в сентябре я забеременела и 28.03.2013 я вышла на больничный. 26.04.2013 мне выплатили сумму на карту 4361.62 гр. Но с января месяца нам стали задерживать з.п. и по выходу на больничный я еще не получила деньги за январь и февраль. В связи с непонятной обстановкой на фирме я по соглашению с директором доработала до 4 марта и пошла уже отдыхать, но сейчас нам дали последнюю з.п. за февраль, а мне дают 117 гр. ссылаясь на то что все остальное я получила на карточку. Моя не официальная з.п. 4500, н а официально минималка. По факту они мне должны 4500, но не отдают. Как мне быть ведь платили мне не официально и как теперь мне от них добиться хотя бы минимальной з.п.? Заранее спасибо, если что не так написала, извините.

Ответы на вопрос (1):

Евгения, в Вашей ситуации следует подробно разбираться в документах, можно потребовать только официальную заработную плату, т.к. она документально подтверждена, нужно брать выписку со счета и выяснять что Вам начисляли и за какой период, в итоге если Вам не выплатили заработную плату Вы имеете право требовать компенсацию в судебном порядке.

Відповідно до ч.1 ст.24 Закону України «Про оплату праці» та ч.1 ст.115 КЗпП України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Отже, невиплата заробітної плати протягом семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата, є порушенням прав працівника. Шкода, заподіяна затримкою виплати заробітної плати, відшкодовується відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 .

Відповідно до ст.2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати»: «Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за весь період затримки.»

Перебіг строку починається через сім днів після закінчення періоду, за який не виплачено заробітну плату.

Обов’язок виплатити компенсацію покладено на роботодавця.