Список вещей не подлежащих описи и аресту, нормы которые может иметь человек.

• г. Киев

Ответы на вопрос (1):

ПЕРЕЛІК

видів майна громадян, на яке не може бути

звернено стягнення за виконавчими документами

Стягнення за виконавчими документами не може бути звернено на

такі види майна та предмети, що належать боржникові на праві

власності або є його часткою у спільній власності, необхідні для

боржника, членів його сім'ї та осіб, які перебувають на його

утриманні.

1. Носильні речі та предмети домашнього вжитку, необхідні

боржникові та особам, які перебувають на його утриманні:

1) одяг - з розрахунку на кожну особу: одне літнє або осіннє

пальто, одне зимове пальто або кожух, один зимовий костюм (для

жінок - два зимових плаття), один літній костюм (для жінок - два

літніх плаття), головні убори по одному на кожний сезон. Для

жінок, крім того, дві літні хустки, одна тепла хустка (або шаль)

та інший одяг, зношений більш як на 50 відсотків;

2) взуття - по одній парі літнього, осіннього, зимового та

інше взуття, зношене більш як на 50 відсотків;

3) білизна - по дві зміни на кожну особу;

4) постільні речі (матрац, подушка, два простирадла, дві

наволочки, ковдра) і два особистих рушники на кожну особу;

5) необхідний кухонний посуд;

6) один холодильник на сім'ю;

7) меблі - по одному ліжку та стільцю на кожну особу, один

стіл, одна шафа на сім'ю (крім меблевих гарнітурів, на які може

бути звернено стягнення);

8) усі дитячі речі.

2. Продукти харчування, необхідні для особистого споживання

боржнику, членам його сім'ї та особам, які перебувають на його

утриманні, - з розрахунку на три місяці.

3. Паливо, необхідне боржникові, членам його сім'ї та особам,

які перебувають на його утриманні, для приготування їжі та

обігрівання приміщення протягом шести місяців.

4. Одна корова, а у разі відсутності корови - одна телиця;

якщо немає ні корови, ні телиці - одна коза, вівця чи свиня - в

осіб, які займаються сільським господарством.

5. Корм для худоби, який не підлягає вилученню в кількості,

необхідній для годівлі худоби до початку її вигону на пасовище або

до збору нових кормів.

6. Насіння, необхідне для чергової сівби (осінньої і

весняної), та незнятий урожай - в осіб, які займаються сільським

господарством (крім земельних ділянок, на які накладено

стягнення).

7. Інструменти, необхідні для особистих професійних занять

(швейні, музичні тощо).

Про виконавче провадження

Верховна Рада України; Закон, Перелік від 21.04.1999 № 606-XIV