Возможность оспорить завещание жены умершего без детей - права брата и пенсионерки могут быть задействованы?

• г. Харьков

Скажите пожалуйста, если в завещании на наследство указана только жена умершего (детей нет) , имеет ли право оспорить завещание брат и мать пенсионерка умершего. Спасибо.

Ответы на вопрос (2):

Ольга, оспорить завещание нельзя , т.к. в нем выражена воля наследодателя.

При этом если есть основания наследники по закону первой очереди, к которым относится мать умершего может обратится в суд с иском о признании завещания недействительным, по основаниям ст.1257 ГКУ:

Стаття 1257. Недійсність заповіту

1. Заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а

також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та

посвідчення, є нікчемним.

2. За позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт

недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не

було вільним і не відповідало його волі.

3. Недійсність окремого розпорядження, що міститься у

заповіті, не має наслідком недійсності іншої його частини.

4. У разі недійсності заповіту спадкоємець, який за цим

заповітом був позбавлений права на спадкування, одержує право на

спадкування за законом на загальних підставах.

Если мать не трудоспособная(пенсионерка.инвалид..), то не смотря на завещание, у нее есть обязательная доля не менее 1/4 части