Нужна ли доверенность на ребенка 1 года от мужа для поездки из Крыма в Кировскую область и возможные проблемы с пропиской в Донецкой области?

• г. Селидово

Я гражданка Украины, прописана в Донецкой области. Сейчас нахожусь у родителей в Крыму. Хочу поехать из Крыма в Кировскую область, нужна ли доверенность на ребенка 1 года от мужа? Муж уже находится в Кировской области.

Из-за прописки в донецкой области не возникнет ли у меня в поезде проблем при проверках?

Ответы на вопрос (1):

Нет не возникнет, согласие не нужно.

Державна прикордонна служба України надала роз’яснення у своєму листі від 23.05.2014 р. № 0.232-3999/0/6-14 щодо порядку перетину кордону з тимчасово окупованою територією, якою нині є Крим, із метою оздоровлення та відпочинку там дітей і за умови, що підприємство має в Криму власну базу відпочинку чи дитячий оздоровчий табір.

Порядок поїздок громадян України з Автономної Республіки Крим до інших областей України й у зворотному напрямку до АР Крим здійснюється безперешкодно через контрольні пункти в'їзду-виїзду за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Зокрема громадяни України, які не досягли 16-річного віку, можуть перетинати адміністративний кордон із тимчасово окупованою територією АР Крим за проїзним документом дитини чи паспортом громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків, у який вони записані, і в його супроводі.

Крім того, у випадках, коли дитина прямує до АР Крим у супроводі одного з батьків або вповноваженої особи, нотаріально посвідчену згоду іншого з батьків (обох батьків) на виїзд дитини за кордон під час здійснення контрольних процедур на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією АР Крим пред'являти не потрібно.