Ответственность за долг покойного - можно ли перевести долг на его супругу?

• г. Херсон

Если после решения суда (гражданский иск) ответчику присудили выплачивать иск, но он умер. Имущества, как такового не имеется, жилья зарегестрированного на него и жену не имеется. Может ли долг ответчика быть переведен на его супругу?

Ответы на вопрос (2):

Только на того, кто примет наследство

Это лучший ответ

При этом в пределах наследственной массы, нет имущества, - нет долговых обязательств.

Стаття 1281 ЦКУ. Пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців

1. Спадкоємці зобов'язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги.

2. Кредиторові спадкодавця належить протягом шести місяців від дня, коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини, пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги.

3. Якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про відкриття спадщини, він має право пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, протягом одного року від настання строку вимоги.

4. Кредитор спадкодавця, який не пред'явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у строки, встановлені частинами другою і третьою цієї статті, позбавляється права вимоги.

Стаття 1282. Обов'язок спадкоємців задовольнити вимоги кредитора

1. Спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.