Правомерно ли требование сотрудникам писать на себя расходы на 7 дней после отпуска в школе?

• г. Сумы

На работе в школе сразу после выхода из отпуска заставляют писать за свой счет на 7 дней. Причина-перерасход средств. Правомерно ли это?

Ответы на вопрос (1):

Законом України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504) передбачено надання двох видів відпусток без збереження заробітної плати: відпусток, що надаються працівникам на підставі суб'єктивного права, тобто в обов'язковому порядку, і відпусток, що надаються за погодженням сторін трудових відносин – роботодавця і працівника. Іниціатором такої відпутки є працівник!!!

Стаття 26. Відпустка без збереження заробітної плати за

згодою сторін

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може

надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін,

обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Одже, в вашому випадку, якщо ви не інеціатор відпустки-це неправомірно.