Проблемы с обменом гарантийного холодильника - как справиться с ситуацией?

• г. Одесса

Хочу у Вас проконсультироваться по такому вопросу: у меня спустя два с половиной года поломался холодильник, ремонту не подлежит, он на гарантии, составили акт и должен произойти обмен. В магазине мне сказали, что я могу выбрать на ту сумму которая была оплачена, но сейчас на эти деньги такого качества не купить, сказали надо с доплатой, так как такой модели уже не выпускают. Я говорю им,что же это получается купила пылесос он поломался и в обмен мне дают веник, я же не виновата, что он вышел с строя. Подскажите как мне себя вести в этом случае. Спасибо, Вита.

Ответы на вопрос (2):

Требуйте предоставления обмена на аналогичный товар, независимо от цены товара.

Про захист прав споживачів

Верховна Рада УРСР; Закон від 12.05.1991 № 1023-XII

Стаття 8. Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

7. Під час заміни товару з недоліками на товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості, ціна на який змінилася, перерахунок вартості не провадиться.

Під час заміни товару з недоліками на такий же товар іншої марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості перерахунок вартості товару з недоліками у разі підвищення ціни провадиться виходячи з його вартості на час обміну, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості на час купівлі.

При розірванні договору розрахунки із споживачем у разі підвищення ціни на товар провадяться виходячи з його вартості на час пред'явлення відповідної вимоги, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості товару на час купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.