Претензии на часть жилища при разводе - купленная квартира, ремонт и обустройство.

• г. Полтава

Жила в гражданском браке год. за это время купил муж квартиру. Оформлена на него. Приписал меня. Потом мы поженились. Есть ребёнок. полный ремонт и обустройка квартиры моих родителей и моя. могу ли я претендовать на часть жилища при розводе.

Ответы на вопрос (2):

Якщо є документальні підтвердження Ваших слів варіанти є.

Да, Вы можете претендовать на раздел имущества как приобретенного в период брака, так и в период совместного проживания одной семьей до брака, если суд установит данный юридический факт, на основании ст.74 СКУ.

Стаття 74. Право на майно жінки та чоловіка, які проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі

1. Якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

2. На майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, поширюються положення глави 8 цього Кодексу.

Или же претендовать на раздел имущества, что приобретено до брака по ст.62 СКУ:

Стаття 62. Виникнення права спільної сумісної власності подружжя на майно, що належало дружині, чоловікові

1. Якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

2. Якщо один із подружжя своєю працею і (або) коштами брав участь в утриманні майна, належного другому з подружжя, в управлінні цим майном чи догляді за ним, то дохід (приплід, дивіденди), одержаний від цього майна, у разі спору за рішенням суду може бути визнаний об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.