Умер брат в Сургуте. Кремировали. Кто может перевезти прах в Украину? Какие документы необходимы? Заранее благодарю!

• г. Ичня

Ответы на вопрос (1):

Стаття 22. Переміщення тіл померлих через державний кордон

України

Переміщення тіл померлих через державний кордон України (у

тому числі переміщення через територію України транзитом)

здійснюється за умови пред'явлення органові доходів і зборів

особою, яка переміщує (супроводжує) тіло померлого, таких

документів: { Абзац перший частини першої статті 22 із змінами,

внесеними згідно із Законом N 406-VII ( 406-18 ) від 04.07.2013 }

свідоцтва про смерть або іншого документа, що засвідчує факт

смерті, виданого компетентним органом;

довідки про те, що в тілі та труні (урні) немає вкладень,

переміщення яких через державний кордон України заборонено. Таку

довідку видає судово-медичний експерт у присутності посадової

особи відповідного органу доходів і зборів - в разі вивезення

труни (урни) за кордон - або відповідний компетентний орган

іноземної держави з легалізацією такої довідки консульською чи

дипломатичною установою України за кордоном - у разі ввезення

труни (урни) на територію України. { Абзац третій частини першої

статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом N 406-VII

( 406-18 ) від 04.07.2013 }

Тіло померлого повинне вміщуватися в металеву герметичну

труну (урну), яка опечатується посадовими особами, зазначеними в

абзаці третьому частини першої цієї статті.

Розкриття труни (урни) можливе у виняткових випадках за

наявності достовірної інформації щодо вкладень, переміщення яких

через державний кордон України заборонено. Розкриття здійснюється

в спеціальному приміщенні закладу охорони здоров'я України в

присутності посадової особи органу доходів і зборів та особи, яка

супроводжує труну (урну), або представника підприємства, який

здійснює перевезення, а також інших осіб у випадках, передбачених

законом, з дотриманням вимог санітарно-епідеміологічного

законодавства України.