Можливість їздити автомобілем з номерними знаками іншої країни протягом одного року в Україні придбавшому батьком - юридичні аспекти та можливі проблеми в Ук

• г. Киев

Багато читав, а також чув, що можливо їздити з номерними знаками наприклад Польщі, автомобілем протягом одного року в Україні. Таке питання, мій батько громадянин Чехії, хоче придбати там авто, та записати мене в техпаспорті як (власника чи співвласника). Після того він провезе автомобіль через митний кордон і в Україні вже ним буду користуватися я. Після закінчення одного року, він знову повернеться в Україну, і вивезе автомобіль в Чехію через митний кордон. Чи точно це можливо? Читав на багатьох сайтах, що так, але все ж таки потрібна думка професійних юристів. Чи не буде в мене проблем в Україні з даним автомобілем наприклад при зустрічі з Поліцієї та в інших випадках? Здається таке перевезення рекламентується статею 380 Митного кодексу. Допоможіть з консультацією. Буду дуже вдячний!

Ответы на вопрос (2):

Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від подання документів, що видаються державними органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені у статті 319 цього Кодексу. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом Х цього Кодексу. Пальне, що міститься у звичайних (встановлених заводом-виробником) баках зазначених транспортних засобів, не підлягає письмовому декларуванню та не є об’єктом оподаткування митними платежами.