Правила пересечения таможни Украина-Россия с домашними животными.

• г. Харьков

Ответы на вопрос (1):

zakon3.rada.gov.ua

Список необхідних документів для вивозу собак, котів та тхорів за кордон:

1. Реєстрація тварини за місцем утримання.

2. Електронна ідентифікація. Вживлений під шкіру тварини мікрочіп повинен відповідати стандарту ISO 11784, ISO 11785.

3. Ветеринарний паспорт міжнародного зразку (фото тварини, якщо вона досягла одного року).

4. Вакцинація проти сказу. Лікар ветеринарної медицини робить відмітку у ветеринарному паспорті (назва вакцини, підпис, печатка, дата) після перевірки ідентифікації тварини. Термін дії вакцинації залежить від використаної вакцини і не може перевищувати 1 рік. Вакцинація повинна бути проведена тваринам віком від 3 місяців і не пізніше ніж за 1 місяць до виїзду. Особа, яка бажає провезти з собою тварину віком до 3 місяців, повинна перед цим довідатися у країні в’їзду, чи дозволено це в цій країні.

5. Форма №1 вет. Форма видається лікарем ветеринарної медицини не раніше ніж за 3 дні до виїзду тварини за кордон.

6. Ветеринарний сертифікат про стан здоров’я тварини видається в обмін на форму №1-вет. регіональними відділеннями митного контролю.

7. Довідка про аналіз крові на титрування антитіл вимагається між 4 та 12 місяцем після вакцинації проти сказу. Вивчення взятої на аналіз крові повинно проводитися в акредитованій лабораторії, а вміст нейтралізуючих антитіл повинен становити не менше ніж 0,5 МЕ/мл.

8. Дегельмінтизація та обробка тварини проти ектопаразитів, про що свідчать відмітки лікаря ветеринарної медицини у ветеринарному паспорті. Лікування від глистів та кліщів повинно бути проведене між 48 та 24 годинами до виїзду.

9. Довідка про племінну цінність тварини з вказанням її оціночної вартості

10. Ліцензований контейнер для транспортування тварини, який надійно замикається (IATA).

11. Форма 998. Ветеринарний сертифікат для домашніх тварин, що пересуваються територією Європейського Союзу з некомерційними цілями (Мовою країни в’їзду). Погодження уповноваженого сільськогосподарського Міністерства країни в’їзду.