Проблемы с электропечкой - выбирать между возвратом денег и обменом товара?

• г. Запорожье

Я приобрела электропечьку, гарантия 2 года, будучи на гарантии, не работает и не подлежит ремонту, на что выдан акт сервисного центра для замены в торговой сети. В торговой сети предлагают возврат денег, я отказываюсь. Т.к. приобреталась она почти 2 года назад и стоимость была дешевая, поэтому за эти деньги я не куплю такую печь. Я прошу произвести обмен товара, торговая сеть говорит что есть другие, но они дорогие надо доплачивать. Как быть в таком случае.

Ответы на вопрос (1):

Здравствуйте, Алла!

Они Вас обманывают, обязаны выплатить по действующим ценам или произвести обмен на товар, имеющийся в наличии.

Про захист прав споживачів

Верховна Рада УРСР; Закон від 12.05.1991 № 1023-XII

Стаття 8. Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості

7. Під час заміни товару з недоліками на товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості, ціна на який змінилася, перерахунок вартості не провадиться.

Під час заміни товару з недоліками на такий же товар іншої марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості перерахунок вартості товару з недоліками у разі підвищення ціни провадиться виходячи з його вартості на час обміну, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості на час купівлі.

При розірванні договору розрахунки із споживачем у разі підвищення ціни на товар провадяться виходячи з його вартості на час пред'явлення відповідної вимоги, а в разі зниження ціни - виходячи з вартості товару на час купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

Стаття 9. Права споживача при придбанні товару належної якості

2. Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

3. При розірванні договору купівлі-продажу розрахунки із споживачем провадяться виходячи з вартості товару на час його купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.