Сыну исполнилось 18 лет, но он курсант военной академии, положены ли ему алименты? Спасибо.

• г. Одесса

Здравствуйте. Сыну исполнилось 18 лет, но он курсант военной академии, положены ли ему алименты? Спасибо.

Ответы на вопрос (4):

Здравствуйте.

Нет, не положены по двум причинам:

1.алименты выплачиваются только до 18 лет.

2.Он поступил в военный вуз, поэтому не считается иждивенцем.

• Здравствуйте,

К сожалению алименты вашему ребёнку не положеноы, тем более если он является курсантом и находится на государственном обеспечении

Желаю Вам удачи и всех благ!

Добрый день! Нет, в данном случае алименты прекращаются в 18 лет, хотя законодательством Украины и предусмотрены алименты на момент обучения в ВУЗе, на очном отделении, но это не относится к курсантам, они на полном государственном обеспечении.

Здравствуйте. Положены.

Стаття 199. Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання

1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

2. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Стаття 200. Розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина

1. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

2. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.