Можно ли возобновить старое дело об убийстве спустя 23 года, если родственники знают, кто убийца?

• г. Жолква

Ответы на вопрос (3):

Уважаемая Карина!

Ответ на Ваш вопрос регулируется ст. 78 Уголовного кодекса РФ.

В соответствии с п. «г» ч.1 срок давности по особо тяжким преступлениям составляет 15 лет.

В соответствии с ч.3 этой статьи течение сроков давности приостанавливаются, если лицо, совершившее преступление уклоняется от следствия или суда. В этом случае течение срока давности возобновляется после задержания этого лица. По ч. 4 вопрос о применении срока давности за преступления, за которые назначается смертная казнь или пожизненное лишение свободы решается судом.

По преступлениям террористической направленности или преступлениям против человечества сроки давности не применяются.

Дравствуйте Карина!

Ст.49 Уголовного Кодекса Украины

4) десять років - у разі вчинення тяжкого злочину;

5) п'ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

2. Перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила злочин, ухилилася від слідства або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з'явлення особи із зізнанням або її затримання. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення злочину минуло п'ятнадцять років.

3. Перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин середньої тяжкості, тяжкий або особливо тяжкий злочин. Обчислення давності в цьому разі починається з дня вчинення нового злочину. При цьому строки давності обчислюються окремо за кожний злочин.

4. Питання про застосування давності до особи, що вчинила особливо тяжкий злочин, за який згідно із законом може бути призначено довічне позбавлення волі, вирішується судом. Якщо суд не визнає за можливе застосувати давність, довічне позбавлення волі не може бути призначено і заміняється позбавленням воді на певний строк.

По вновь выявленным обстоятельствам возможно.