Возможности переоформления приёмной семьи или удочерения в случае развода - вопросы и ответы

• г. Краматорск

У нас приёмная семья оформлена на меня и мужа. Приёмная дочь одна-9 лет. Если произойдёт развод, есть ли возможность переоформить приёмную семью на меня (мать), или взять под опеку, готова даже удочерить.

Ответы на вопрос (1):

Нужно смотреть условия договора о приемной семье, т.к. в соотв. с Про затвердження Положення про прийомну сім'ю

Кабінет Міністрів України; Постанова, Положення від 26.04.2002 № 565

Дія договору припиняється у разі виникнення в прийомній сім'ї

несприятливих умов для виховання дітей та спільного проживання

(важка хвороба прийомних батьків, зміна їх сімейного стану,

відсутність взаєморозуміння батьків з дітьми, конфліктні стосунки

дітей), невиконання прийомними батьками обов'язків щодо належного

виховання, розвитку та утримання дітей, порушення схеми

антиретровірусної терапії дитини, повернення дітей рідним батькам

(опікуну, піклувальнику, усиновителю), досягнення дитиною

повноліття, досягнення батьками пенсійного віку, за згодою сторін

та з інших причин, передбачених договором, а також за наявності

обставин, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України.

Дія договору також припиняється у разі, коли прийомним

батькам або членам сім'ї, з якими вони проживають на спільній

житловій площі, у тому числі малолітнім та неповнолітнім дітям,

діагностовано захворювання, зазначені в абзаці одинадцятому пункту

14 цього Положення.

У разі припинення дії договору сім'я позбавляється статусу

прийомної, а питання про подальше влаштування дітей вирішується

органом опіки і піклування (дітей, уражених ВІЛ-інфекцією, -

органом опіки і піклування на підставі висновку закладу охорони

здоров'я), який вживає вичерпних заходів до запобігання поверненню

(влаштуванню) дітей в інтернатні заклади.

В Вашем случае, если прекращается приемная семья, то оптимальный вариант установить опеку над ребенком, тогда у нее все льготы сохранятся, а удочерить не получится, т.к. надо в браке быть.