Что такое снятая и что такое погашенная судимость, какая разница между ними?

• г. Енакиево

Ответы на вопрос (1):

Ответ на этот вопрос дает УК Украины:

Стаття 89. Строки погашення судимості

Такими, що не мають судимості, визнаються:

1) особи, засуджені відповідно до статті 75 цього Кодексу,

якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового злочину і

якщо протягом зазначеного строку рішення про звільнення від

відбування покарання з випробуванням не буде скасоване з інших

підстав, передбачених законом. Якщо строк додаткового покарання

перевищує тривалість іспитового строку, особа визнається такою, що

не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання;

2) жінки, засуджені відповідно до статті 79 цього Кодексу,

якщо після закінчення цього строку не буде прийняте рішення про

направлення для відбування покарання, призначеного вироком суду.

Якщо засуджена не була звільнена від додаткового покарання і його

строк перевищує тривалість іспитового строку, то жінка визнається

такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового

покарання;

3) особи, засуджені до позбавлення права обіймати певні

посади чи займатися певною діяльністю після виконання цього

покарання;

4) особи, які відбули покарання у виді службового обмеження

для військовослужбовців або тримання в дисциплінарному батальйоні

військовослужбовців чи достроково звільнені від цих покарань, а

також військовослужбовці, які відбули покарання на гауптвахті

замість арешту;

5) особи, засуджені до основного покарання у виді штрафу в

розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів

громадян, громадських робіт, виправних робіт або арешту, якщо вони

протягом року з дня відбуття покарання (основного та додаткового)

не вчинять нового злочину;

6) особи, засуджені до обмеження волі, а також засуджені за

злочин невеликої тяжкості до позбавлення волі, якщо вони протягом

двох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не

вчинять нового злочину;

7) особи, засуджені до позбавлення волі або основного

покарання у виді штрафу за злочин середньої тяжкості, якщо вони

протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та

додаткового) не вчинять нового злочину;

8) особи, засуджені до позбавлення волі або основного

покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести

років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не

вчинять нового злочину;

9) особи, засуджені до позбавлення волі або основного

покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони

протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та

додаткового) не вчинять нового злочину.

Стаття 91. Зняття судимості

1. Якщо особа після відбуття покарання у виді обмеження волі

або позбавлення волі зразковою поведінкою і сумлінним ставленням

до праці довела своє виправлення, то суд може зняти з неї

судимість до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього

Кодексу.

2. Зняття судимості допускається лише після закінчення не

менш як половини строку погашення судимості, зазначеного у статті

89 цього Кодексу.

3. Порядок зняття судимості встановлюється Кримінальним

процесуальним кодексом України