Вопрос об ограничении прав отца на контакт с общим ребенком при разводе

• г. Дубно

Я с мужем расстаюсь, у нас есть общий ребенок (1 год и 9 месяцев). Он хочет забирать ее к себе домой или ходить с ней в гости к своему брату. Могу ли я ему запретить забирать у меня ребенка и видеться с ней без моего присутствия?

Ответы на вопрос (5):

нет не можете. родители имеют равные права на воспитание и общение

Моя дочь еще совсем маленькая и всегда со мной. Еще когда я жила с мужем он ходил с ней гулять только 1 раз, а когда просила с ней поиграть то он предпочитал смотреть телевизор

Имеете полное право вообще ребёнка не давать. пусть обращается в суд (если ему нужно ) и определяет место и время встреч с ребёнком. вы настаивайте на встречах в вашем присутствии. но не факт что он обратится в суд

Суд не запретит отцу общаться с ребенком. Какие причины для этого? Пока маленькая да, возможно в Вашем присутствии. А алименты Вы получаете?

Какое имеет значение получает алименты или нет, это никак не влияет на обязанность воспитывать ребенка и на объем родительских прав также не влияет.

Спор между Вами относительно участия в воспитании ребенка можно решить в судебном порядке, суд при этом определит порядок и способ участия родителя в воспитании ребенка и общении с ним, и Вы можете требовать, чтобы встречи проходили в Вашем присутствии, ссылаясь на нормы Декларации прав ребенка, что ребенок неразлучен с матерью, кроме исключительных случаев.

Стаття 159. Вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї

1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

3. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.

4. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.

5. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.