Вопросы о разводе, алиментах и образовании детей - Мнение о возможности получения алиментов для дочери в возрасте 18 лет и вопросы, связанные с детьми младшего возраста в случае развода в Донецке

• г. Великая Новоселка

Мой грн муж подал на развод есть дочка 18 лет жена подала на алименты так как дочь учиться в профессиональном лицее я слышала что в таком возрасте можно подавать на алименты если ребёнок учиться в институте или высших заведениях права ли я и как быть с мужем у нас двое детей до трёх лет как быть мы из донецка.

Ответы на вопрос (2):

Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

При цьому обов'язок батьків утримувати дитину, яка продовжує навчання після досягнення 18 років, виникає при одночасній наявності наступних фактів (п. 20 постанови Пленуму ВСУ "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» № 3 від 15.05.2006):

1) вік дитини повинен перевищувати 18 років, але бути менше 23 років;

2) дитина повинна продовжувати вчитися;

3) дитина повинна потребувати матеріальної допомоги саме у зв'язку з його навчанням на стаціонарі (навчання дитини повинне бути його основним заняттям). У разі якщо дитина навчається заочно, вважається, що він може працювати і в зв'язку з цим права на аліменти у нього немає;

4) наявність у батьків матеріальних можливостей надати таку допомогу (тобто батьки повинні бути працездатними і мати дохід, який би дозволив утримувати себе і свого повнолітню дитину).

Нужно составить возражение, указав, что есть еще двое детей на содержании. Соответственно можно значительно уменьшить сумму.