Передача долга за аренду земельного участка после ухода матери - мне обязательно платить?

• г. Павлоград

Скажите пожалуйста у меня мама торговала на рынке и брала в аренду землю, сейчас мамы нет на меня навесили долг за 3 месяца арендной платы, должна ли я платить?

Ответы на вопрос (2):

Нет, Вы не должны платить.

Цивільний кодекс України:

Стаття 781. Припинення договору найму

1. Договір найму припиняється у разі смерті фізичної особи - наймача, якщо інше не встановлено договором або законом.

2. Договір найму припиняється у разі ліквідації юридичної особи, яка була наймачем або наймодавцем.

Стаття 785. Обов'язки наймача у разі припинення договору найму

1. У разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.

2. Якщо наймач не виконує обов'язку щодо повернення речі, наймодавець має право вимагати від наймача сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочення.

Так как наймачем была мама, а не Вы, то платить Вы не должны.[i][/i][u][/u]

Здравствуйте Юлия!

В соответствии со ст.31 З.У."Про аренду земли" договор аренды земли прекращается в случае смерти физического лица -арендатора. Соответственно необходимо было уведомить администрацию рынка о факте смерти и разрыве договора аренды.

Но здесь не все так однозначно , если Вы пользовались земельным участком все это время ,то администрация рынка может обратиться с требованием о взыскании задолженности.