Могу ли я открыть больничный после увольнения и получить оплату от бывшего работодателя?

• г. Кривой Рог

Здравствуйте! У меня такой вопрос-Уволилась 3 недели назад по согласованию сторон и на данный момент меня ложат в стацыонар по общему заболеванию (я инвалид с детства " ревматоидный артрит")видно после стрессовых ситуаций с увольнением пошло обострение. Могу ли я открыть больничный и оплатит ли мне бывший работодатель? Заранее спасибо за ответ.

Ответы на вопрос (1):

Здравствуйте!

Вы не имеете права на оплачиваемый бывшим работодателем больничный лист. Вы же уволились.

Згідно статті 19.

Стаття 19. Право громадян на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

1. Право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законом.