Как правильно составить завещание, чтобы квартира перешла от сына к внуку без права продажи после смерти сына?

• г. Константиновка

Хочу завещать квартиру сыну, без прва продажи, чтобы после его смерти, квартира досталась у внуку. Возможо составить такое завещание?

Ответы на вопрос (2):

Вы можете составить завещание на сына, а внуку она достанется после смерти Вашего сына, если сын ее продаст

Здравствуйте, уважаемая Татьяна! Вы не сможете составить такое завещание, т.к. действительность завещания устанавливается на момент открытия наследства, и если прописать Ваше пожелание как условие принятия завещания, то оно будет не выполнимо.

Т.к. с момента перехода прав к наследнику, его право собственности не может ограничиваться и он вправе распоряжаться своим имуществом, по своему усмотрению.

Я бы Вам посоветовала написать в завещании завещательный отказ, чтобы у внука было право пользования квартирой.

Стаття 1238. Предмет заповідального відказу

1. Предметом заповідального відказу може бути передання

відказоодержувачеві у власність або за іншим речовим правом

майнового права або речі, що входить або не входить до складу

спадщини.

2. На спадкоємця, до якого переходить житловий будинок,

квартира або інше рухоме або нерухоме майно, заповідач має право

покласти обов'язок надати іншій особі право користування ними.

Право користування житловим будинком, квартирою або іншим рухомим

або нерухомим майном зберігає чинність у разі наступної зміни їх

власника.

Право користування житловим будинком, квартирою або іншим

рухомим або нерухомим майном, одержане за заповідальним відказом,

є таким, що не відчужується, не передається та не переходить до

спадкоємців відказоодержувача.

Право користування житловим будинком, квартирою або іншою

будівлею, надане відказоодержувачеві, не є підставою для

проживання у них членів його сім'ї, якщо у заповіті не зазначено

інше.

3. Спадкоємець, на якого заповідачем покладено заповідальний

відказ, зобов'язаний виконати його лише у межах реальної вартості

майна, яке перейшло до нього, з вирахуванням частки боргів

спадкодавця, що припадають на це майно.

4. Відказоодержувач має право вимоги до спадкоємця з часу

відкриття спадщини.